Hakkımızda

Hakkımızda

GELECEĞİN SOSYAL BİLİMCİLERİ ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ 2016

 Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İktisat Öğrenci Topluluğu öncülüğünde 5-6 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenen ve 20 farklı üniversiteden 32 Geleceğin Sosyal Bilimcisini bir araya getiren Geleceğin Sosyal Bilimcileri Ulusal Öğrenci Kongresi, 6 Mayıs’taki sosyal aktiviteyle başarılı bir şekilde sona erdi. Kongrenin açılışı ve ödül töreni, 5 Mayıs Perşembe günü Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamza Çeştepe, Zonguldak Vali Yardımcısı Ahmet Karakaya, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımıyla Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Kültür Merkezinde yoğun katılımlı bir programla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamza Çeştepe ''Son yıllarda gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla öğrencilerin kampüslerimizdeki fiziksel yaşam alanlarını en modern ve en donanımlı biçimde düzenlerken, öncelikli hedeflerimizden olan uluslararasılaşma adına da önemli adımlar atmaktayız. Ulusal ve uluslararası işbirlikleri ağını her geçen gün geliştiren üniversitemiz, öğrencilerinin sosyal, kültürel ve akademik gelişimi için her türlü imkanı onlara sunmaya devam etmektedir. Kongrenin gerçekleşebilmesi için yoğun bir çaba gösteren öğrencilerimize ve maddi desteklerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum'' dedi. Kongreye Bülent Ecevit Üniversitesi adına İktisat Öğrenci Topluluğu öğrencileriyle birlikte ev sahipliği yapan İktisat Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Şenay Saraç ise konuşmasında, “2008 yılından beri faaliyet gösteren ve 2013 yılından bugüne akademik başkanlığını yürütmekte olduğu kulübün geçen 8 yıllık zaman zarfında başarılı birçok sosyal ve bilimsel faaliyete imza attığını belirtti. Ayrıca geleneksel olarak gerçekleştirilen 6 kongre sonucunda edindikleri bilgi ve deneyimleri ulusal boyuta taşımanın hayaliyle başladıkları bu yolculukta, aylardır çalışmalarına ara vermeksizin çalışan İktisat Öğrenci Topluluğu öğrencileriyle birlikte kongreyi gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını” ifade etti. Kongre açılışında organizasyonun hikayesini İktisat Öğrenci Topluluğu Öğrenci Başkanı Buğra Çağrı Şahin anlattı. Şahin, konuşmasında “Kongremiz bir hayal ürünüdür ve hayallerimizi başarıyla gerçekleştirmekten dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz'' dedi.

Kongrenin açılışında daha sonra ödül törenine geçildi. Kongre'de en iyi bildiri ödülünü Sakarya Üniversitesi'nden Çiğdem Kayar aldı. İkincilik ödülünü Karabük Üniversitesi’nden Hicret Sever, üçüncülük ödülünü ise Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Caner Koyuncu aldı. Ödül töreninin ardından sponsorlara plaket ve teşekkür belgeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamza Çeştepe tarafından takdim edildi. Kongreye katılan 32 öğrencinin teşekkür belgelerini ise İktisat Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şenay Saraç takdim etti. Aynı gün ilk oturuma geçilerek oturumlara öğleden sonra da devam edildi. Kongrenin ikinci günü öğleden önce yine oturumlara devam edildi. Öğleden sonra ise Ereğli’ye yapılan gezi programıyla kongre sona erdi.

Kongreyle ilgili olarak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer yaptığı açıklamada “Öğrenci kulüplerini çok önemsiyoruz. Üniversitemizde 180’in üzerinde öğrenci kulübü bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu topluluklarda projeler üretmekte, çeşitli etkinlikler düzenlemekte ve gerçekleştirdikleri kültürel, sanatsal ve sosyal organizasyonlarla bir taraftan bireysel gelişimlerini sağlamaya çalışırken, diğer taraftan da topluma hizmet sorumluluklarını yerine getirmeye gayret etmektedir. Bu organizasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştiren iktisat kulübü öğrencilerini, sorumlu öğretim elemanlarını ve İİBF yönetimini kutluyorum. Bu tür öğrenci organizasyonlarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

GELECEĞİN SOSYAL BİLİMCİLERİ ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ 2017

Kongre, 20 Nisan 2017 tarihinde Ahmet Zengin Konferans Salonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ş. Hakan Kutoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Köse, Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tahir Benli ve öğrencilerin katılımıyla başladı.

Programın kapanış ve ödül töreni ise 21 Nisan 2017 tarihinde Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Hakan Kutoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Köse, öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Kapanış değerlendirme konuşması yapan İİBF Dekanı Prof. Dr. Yasemin Köse, İktisat Öğrenci Topluluğunun ikincisini düzenlediği kongrenin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü, 18 farklı üniversiteden 83 misafirin en güzel şekilde ağırlandığını belirterek; bilim ve kardeşliğin ön planda olduğu kongre için başta Yrd. Doç. Dr. Şenay Saraç’a, kongreye sponsor olarak destek veren ZESOB Başkanı Muharrem Coşkun’a teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Kapanış programında söz alan Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Buğra Çağrı Şahin, Bülent Ecevit Üniversitesinin eğitim ve öğretim kalitesini her geçen gün artırdığını, öğrenci merkezli bir sistemin esas alındığını, Bülent Ecevit Üniversitesi’nin çalışmalarını ve öğrencilere sunduğu imkanları yurt dışından ve yurdumuzun dört bir yanından gelen misafirlere göstermenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

Öğrencilerin bilimsel çalışmaları değerlendirme fırsatı bulduğu kongrede en iyi bildiri ödülü Kocaeli Üniversitesinden Sinan Vardar aldı. İkincilik ödülünü Kastamonu Üniversitesinden Mustafa Taylan Dağıstan ve Burak Karaçor ortak çalışmalarıyla, üçüncülük ödülünü ise Uşak Üniversitesinden Bilal Ayyıldız aldı. Kongre Zonguldak Maden Müzesi gezisi ve gala yemeği ile başarıyla tamamlandı.

*************************************************************************************************************************************************

Sevgili Meslektaşlarım Ve Değerli Sosyal Bilimciler,

5-6 Mayıs 2016 tarihlerinde Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin ve İktisat Kulübünün 25 aktif üyesinin hayalinin gerçekleştiği ana şahit olduk.

2008 yılından beri faaliyet gösteren ve 2013 yılından bugüne Akademik Başkanlığını yürütmekte olduğum kulübümüz geçen 8 yıllık zaman zarfında başarılı birçok sosyal ve bilimsel faaliyete imza atmıştır. Ve yine bu zaman zarfında kongre organizasyonu kapsamında 6 Geleneksel İktisat Öğrenci Kongresi düzenlemiştir. Geleneksel olarak gerçekleştirilen 6 kongre sonucunda edindiğimiz bilgi ve deneyimleri ulusal boyuta taşımanın hayaliyle başladığımız bu yolculukta aylardır çalışmalarına ara vermeksizin çalışan İktisat Kulübü öğrencilerimle birlikte kongremizi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu tür kongreler, bilimsel bilginin paylaşıldığı, araştırma ve yenilik fikirlerinin ortaya çıktığı platformlar olmasını yanısıra, meslektaşlar, öğretim elemanları ve öğrenciler arasında temasların kurulduğu, dostlukların ve işbirliklerinin geliştirildiği ortamlar olması nedeniyle önemlidir.

Kongremizin iki önemli özelliğinden ilki, aylardır ulusal basında ve web sayfasında duyurulan kulübümüzün ilk ulusal öğrenci kongresi olmasıdır. İkinci ise kongrenin asıl ev sahipliğini öğrencilerin yapmasıdır.

Ulusal olarak çıktığımız bu yolda ulusal ve uluslararası başvurularımızda toplamda 150 başvuru almanın gururunu yaşadık. Bilim kurulumuz tarafından kaynaklarımızı ve imkânlarımızı kullanarak olabildiğince başvurulara olumlu cevap verebilmek için uğraştık. Bu emekler sonucunda 20 farklı üniversiteden 32 öğrenciyi misafir ettik.

Kongremizin gerçekleşmesinde bizlere desteklerini esirgemeyen başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’e, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Hamza Çeştepe ve Prof. Dr. Varım Numanoğlu’na, kongremizin gerçekleşmesinde emeği geçen Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Feray Çiçek ve tüm personeline, İktisat Bölüm Başkanı Sayın Doç. Dr. Ertuğrul Yıldırım’a, meslektaşım Sayın Yrd. Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu’na ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

İktisat Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı

Yrd. Doç. Dr. Şenay SARAÇ


BU BİR HAYAL ÜRÜNÜDÜR!

Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde 2008 yılında bir başkan ve sekiz yönetim kurulu üyesi ile kurulan kulübümüz, yıllar geçtikçe tecrübesini ve bilgi birikimini arttırmıştır. Üniversitemizin vizyonu ve misyonu geniş olan İktisat Kulübü’ne 2012 yılında üye oldum. 2015-2016 güz döneminden itibaren de Başkanlık görevini yürütmekteyim.

Yönetim Kurulumuz ve üyelerimiz ile birlikle en büyük hayalimiz; bize büyük imkan sunan üniversitemizin marka değerini yükselten işler başarmaktı. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için konferans, söyleşi, kariyer günleri etkinlik planlamalarının yanı sıra hayal ürünümüz olan ”Geleceğin Sosyal Bilimcileri Ulusal Öğrenci Kongresi”ni 24 farklı üniversiteden Geleceğin Sosyal Bilimcilerini ağırlayarak gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşamaktayız.

Hayalimizi gerçekleştirmekte bize destek olan Sayın Rektörümüz Prof.Dr. Mahmut Özer’e, Rektör Yardımcılarımız Prof.Dr. Varım Numanoğlu’na, Prof.Dr. Hamza Çeştepe’ye ve aileme şükranlarımı sunuyorum.

Hayalimizi gerçekleştirmekte emeği olan başta İktisat Kulübü Akademik Danışmanı Yrd.Doç.Dr. Şenay Saraç’a, İktisat Bölüm Başkanı Doç.Dr.Ertuğrul Yıldırım’a, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr.Ferdi Kesikoğlu’na, Üniversitemiz Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Feray Çiçek başta olmak üzere tüm personeline, Basın-Yayın ve Halkla ilişkiler Koordinatörlüğüne, Üniversitemiz web tasarım büro personeline Hüseyin Aytekin’e, CNNTÜRK İçerik ve İş Geliştirme Müdürü Umut Katırcı’ya, Tişört tasarımı için Büşra İhtiyar’a, maddi ve medya kaynaklarıyla emeği olan sponsorlarımıza, sahnedeki ve sahne arkasındaki kahramanlarımız İktisat Kulübü Yönetim ve Düzenleme Kurulu üyelerimiz yanı sıra aktif olarak çalışan üyelerimize teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Buğra Çağrı ŞAHİN

İktisat Öğrenci Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı

5-6 Mayıs 2016

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin